Oszczędzamy czas, redukujemy koszty, zwiększamy Państwa zyski ...

Dziś jest:
19.07.2024
piątek
Wybierz serwis
Nowe produkty i usługi
Strona główna
Informacje biznesowe
Twoja kariera
Giełda pracy
Giełda ogłoszeń
Zapowiedzi
Targi i wystawy
Hotele w Polsce
Konkursy i pokazy
Restauracje w Polsce
Mistrz poleca - Przepisy
Serwis hotelarski
Filmy Gastronomiczne
HACCP
5555 porad
Alkohole
Forum ekspertów
Forum dyskusyjne
Akademia Gastrony
Katalog produktów
Katalog firm
Prezentujemy obiekty
Stowarzyszenia i organizacje
Wydawnictwa branżowe
Katalog firm
Dodaj firmęnew!
Ostatnio dodane firmy
Urządzenia i sprzęt
Smoker
Kaleta Chłodnictwo Prz...
Testo
Winterhalter Polska
Robot - Coupe
Rational
LabelFresh
iPOS
LSI Software
Chef Mate
Artykuły spożywcze
Pizzola
Robvita
Debic
Cukiernia M&K
BOBOQ POLAND
Heinz Polska
Elmak
Baziółka
Frogut
Belfood
Podział branżowy firm
Urządzenia i sprzęt
Profesjonalne zmywarki
Zmywarki do restauracji
Zmywarki do gastronomii
Sprzęt barmański
Wyposażenie gastronomii
Wyposażenie hoteli
Wyposażenie restauracji
Sprzęt gastronomiczny
Urządzenia gastronomiczne
Meble hotelowe
Piece konwekcyjno – parowe
Chemia do restauracji
Odzież i tekstylia
Chemia do gastronomii
Meble nierdzewne
Meble gastronomiczne
Artykuły spożywcze
Sosy i marynaty do gastronomii
Warzywa mrożone do gastronomii
Makarony dla gastronomii
Kawa dla gastronomii
Artykuły cukiernicze
Artykuły piekarnicze
Przyprawy gastronomiczne
Owoce morza
 Pomoc,  Poczta
Alkohole
Ogólnopolski Salon Win i Alkoholi M&P


 „Łatwo nie było, ale najtrudniejszy jest pierwszy krok” – powiedział Mirosław Pawlina w wywiadzie dla Rynków Alkoholowych (Nr 10 –październik 2010). W ten sposób skomentował swoją decyzję sprzed dziesięciu lat, kiedy powstał pierwszy Salon M&P „ Alkohole i Wina Świata”.

Dzisiaj jest już 11 salonów w Warszawie i okolicach

Choć firma M&P nie ma jeszcze zbyt dużego zaplecza finansowego posiada jednak niezaprzeczalnie duży potencjał, kreatywnych pracowników a przede wszystkim charyzmatycznego Właściciela i jednocześnie wybitnego znawcę win i alkoholi – Mirosława Pawlinę, który podjął się organizacji wielkiego festiwalu alkoholi z portfolio swojej firmy. 

Po raz pierwszy w tym roku odbył się Ogólnopolski Salon Win i Alkoholi M&P. Impreza miała miejsce w warszawskiej Fortecy 20 października, na której spotkali się miłośnicy win i alkoholi mocnych. Swoją ofertę zaprezentowało aż 44 wystawców.

Na dziedzińcu Fortecy Goście mieli możliwość degustowania wielu gatunków win z Niemiec, Włoch, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Argentyny, Chile, Australii, Nowej Zelandii i RPA. Poza wiedzą ekspertów, którzy na co dzień pracują w salonach M&P, na festiwalu swoim doświadczeniem służyli również producenci degustowanych trunków. Zdradzali pewne niuanse produkcji alkoholi, opowiadali o regionach i historii powstania danej winnicy czy destylarni. Było ciekawie, bardzo profesjonalnie i naprawdę smacznie. 
 
Każdy mógł znaleźć coś dla siebie w tak szerokim wachlarzu możliwości.  Jak zresztą nie trudno zauważyć portfolio firmy M&P budzi szacunek i trafia w gusta najbardziej wymagających Klientów.

Amatorzy mocnych trunków również zostali uraczeni. Szkockie single malts, japońska whisky, amerykański bourbon, brandy de jerez, francuski armagnac i cognac oraz włoskie likiery i grappa zaspokoiły podniebienia wielbicieli tych ekskluzywnych alkoholi.
 
Dla przybyłych samochodem na Ogólnopolski Salon Win i Alkoholi M&P czekały napoje zero procentowe ale również z wyższej półki. Barista z firmy ArtCoffe serwował kawę i herbatę Tea Forte, której smak długo pozostaje w pamięci.
 
Nad przebiegiem całej imprezy czuwał Jacek Krawczyk – miłośnik alkoholi mocnych, ekspert w dziedzinie whisky, w szczególności single malt. Jacek z mikrofonem w ręku opowiadał przybyłym Gościom o tym niecodziennym wydarzeniu, zapraszał do degustacji jak również zachęcał do wymiany poglądów na temat degustowanych trunków.  A co godzinę wraz z Mirosławem Pawliną pomysłodawcą tego wielkiego alkoholowego wydarzenia prowadził losowanie nagród w loteriach wizytówkowej i paragonowej.

Każdy z przybyłych Gości mógł zostać szczęśliwym posiadaczem lodówki firmy Wineberg, 21-letniej whisky BenRiach, voucherów na zakupy w Salonach M&P, rocznikowych Armagniac, ekskluzywnych win, champagne, herbat od firmy ArtCoffe, smacznych serów Lazur jak również mercedesa klasy SL. Emocji było co niemiara, chyba nikt nie spodziewał się tak wielu atrakcji tego dnia.
 
By procenty nie zawróciły w głowie i by powiedzenie głodny Polak to zły Polak, nie zakłóciło miłej atmosfery festiwalu o kulinarną stronę imprezy zadbali Kręgliccy Catering oraz restauracje: Sheesha i Herezja. Stoły obfitowały w smaczne przekąski, obok których nie sposób było przejść obojętnie.

Dla amatorów podpuszczkowych przyjemności również też coś było. Firma Lazur częstowała Gości swoimi perłowymi, turkusowymi, srebrnymi i złocistymi serami, proponując również ciekawe kulinarne rozwiązania z użyciem tych właśnie pleśniowych produktów.

Spomlek natomiast zabłysnął odświeżoną kilka miesięcy temu linią żółtych wspaniałości. Koreczki z serów bursztyn, rubin, grand radamer i  grand gouda były świetnym dopełnieniem niejednego kieliszka czerwonego wina.

Ogólnopolski Salon Win i Alkoholi M&P odwiedziło kilka tysięcy osób. W ciągu ośmiu godzin w Fortecy zagościli restauratorzy, hotelarze, ludzie ze świata polityki, gastronomii, biznesu i showbiznesu. Wielu z nich chwaliło organizację, świetnie dobrane miejsce tego niecodziennego alkoholowego wydarzenia.

Organizatorzy zadbali również by ukontentowani Goście mieli możliwość zaopatrzyć się w wybrane butelki. Na miejscu, można było kupić prezentowane alkohole w bardzo atrakcyjnych cenach. Nie brakowało osób, które tego dnia wzbogaciły swoje domowe i służbowe piwniczki o dobre trunki.  
    
Pierwsza edycja Ogólnopolskiego Salonu Win i Alkoholi M&P odnotowała bardzo udany debiut i z pewnością wpisała się do kalendarza imprez branży alkoholowej. Ranga imprezy i liczba zadowolonych odwiedzających – liczona w tysiącach pokazała siłę i determinację może małej ale liczącej się na rynku alkoholowym firmy M&P. A właściciel Mirosław Pawlina zapowiedział organizację Ogólnopolskiego Salonu Win i Alkoholi M&P dwa razy w roku, w okresie jesienno-zimowym i wiosenno-letnim.

www.wina-mp.pl

red. Dorota Karwacka

Publikowanie, modyfikowanie i kopiowanie zawartości strony lub jej części bez zgody właściciela portalu jest zabronione. Wersja do druku         Poleďż˝ znajomym

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść i formę opinii wyrażanych przez użytkowników na łamach forum dyskusyjnego Gastrona.pl
Zapoznaj się z regulaminem.


KATALOG FIRM, Ostatnio dodane firmy: Smoker CHEF UNITED PAPSTAR Pizzola Kaleta Chłodnictwo Przemysłowe Testo Winterhalter Polska Rational Robvita Robot - Coupe LabelFresh Cukiernia M&K Debic iPOS LSI Software Chef Mate Grill Kamado BOBOQ POLAND expondo TECNOINOX Heinz Polska Gastromix Matlix Elmak Naczynia Polska CompArt International Baziółka Gros Frogut Alumast
 O Nas |  Kontakt |  Zarejestruj się |  Klub Gastrony |  Bezpłatne konto |  Bezpłatny biuletyn |  Polityka Cookies |  Opinie o nas |  Cennik |  Nasi Klienci
Copyright by Gastrona.pl 2000