Oszczędzamy czas, redukujemy koszty, zwiększamy Państwa zyski ...

Dziś jest:
19.07.2024
piątek
Wybierz serwis
Nowe produkty i usługi
Strona główna
Informacje biznesowe
Twoja kariera
Giełda pracy
Giełda ogłoszeń
Zapowiedzi
Targi i wystawy
Hotele w Polsce
Konkursy i pokazy
Restauracje w Polsce
Mistrz poleca - Przepisy
Serwis hotelarski
Filmy Gastronomiczne
HACCP
5555 porad
Alkohole
Forum ekspertów
Forum dyskusyjne
Akademia Gastrony
Katalog produktów
Katalog firm
Prezentujemy obiekty
Stowarzyszenia i organizacje
Wydawnictwa branżowe
Katalog firm
Dodaj firmęnew!
Ostatnio dodane firmy
Urządzenia i sprzęt
Smoker
Kaleta Chłodnictwo Prz...
Testo
Winterhalter Polska
Robot - Coupe
Rational
LabelFresh
iPOS
LSI Software
Chef Mate
Artykuły spożywcze
Pizzola
Robvita
Debic
Cukiernia M&K
BOBOQ POLAND
Heinz Polska
Elmak
Baziółka
Frogut
Belfood
Podział branżowy firm
Urządzenia i sprzęt
Profesjonalne zmywarki
Zmywarki do restauracji
Zmywarki do gastronomii
Sprzęt barmański
Wyposażenie gastronomii
Wyposażenie hoteli
Wyposażenie restauracji
Sprzęt gastronomiczny
Urządzenia gastronomiczne
Meble hotelowe
Piece konwekcyjno – parowe
Chemia do restauracji
Odzież i tekstylia
Chemia do gastronomii
Meble nierdzewne
Meble gastronomiczne
Artykuły spożywcze
Sosy i marynaty do gastronomii
Warzywa mrożone do gastronomii
Makarony dla gastronomii
Kawa dla gastronomii
Artykuły cukiernicze
Artykuły piekarnicze
Przyprawy gastronomiczne
Owoce morza
 Pomoc,  Poczta
Alkohole
Kolekcja wyjątkowych win wystawiona na aukcji


Kolekcja cennych win z najlepszych winnic z Bordeaux wkrótce w całości trafi na aukcję w domu Christie's. Sprzedaje ją tajemniczy anonimowy francuski kolekcjoner, który rok temu za 158 butelek trzystuletniego wina Chateau d'Yquem uzyskał ponad milion dolarów.

Tajemniczy kolekcjoner

Na aukcję Christie's 17 maja w Genewie trafi 315 butelek win z ponad 60 powojennych roczników z najsłynniejszych bordoskich winnic.
 
Specjalista od spraw wina z genewskiej filii Christie's, Michael Ganne, określił tajemniczego kolekcjonera jako sześćdziesięciolatka, który zaczął kupować wina w latach 80. i nadal ma mnóstwo rzadkich okazów wybornych win. Specjaliści domu akcyjnego szacują, że 315 butelek, które mają być licytowane jako całość, przyniesie 700-926 tysięcy dolarów. Na kolekcję składa się po jednej butelce z każdego powojennego rocznika z najsłynniejszych winnic: Lafite Rothschild, Latour, Margaux, Mouton-Rothschild i Haut-Brion.

Niepowtarzalna okazja

Kolekcje tego typu nazywane są wertykalnymi, ponieważ pozwalają nabywcy na skosztowanie tego samego wina z kolejnych roczników. A nabycie win z pięciu czołowych winnic pozwoli także porównywać je "horyzontalnie", czyli kosztować win z różnych przyzamkowych winnic z tego samego rocznika. Nie wiadomo, dlaczego kolekcjoner sprzedaje tę kolekcję, ale Ganne zapewnił, że ma on niemal wszystkie butelki zdublowane. - Zależy to od rocznika. Niektóre jest bardzo, ale to bardzo trudno zdobyć - wyjaśnił. - Całkiem łatwo znaleźć butelkę z winnicy Lafite z rocznika 1945, ale już nie z 1946 roku - dodał.

Rzadkie wina

Butelka Lafite rocznik '45 może kosztować 2490-7800 dolarów, podczas gdy skrzynkę - 12 butelek - można dostać za 51460 dolarów. Tymczasem butelka z rocznika '46 kosztuje nawet 17 tys. dolarów.

Kiedy tajemniczy kolekcjoner zaczął gromadzić kolekcję, butelkę dobrego wina najwyższej kategorii można było kupić za około 100 dolarów.

Źródło: PAP

Publikowanie, modyfikowanie i kopiowanie zawartości strony lub jej części bez zgody właściciela portalu jest zabronione. Wersja do druku         Poleďż˝ znajomym

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść i formę opinii wyrażanych przez użytkowników na łamach forum dyskusyjnego Gastrona.pl
Zapoznaj się z regulaminem.


KATALOG FIRM, Ostatnio dodane firmy: Smoker CHEF UNITED PAPSTAR Pizzola Kaleta Chłodnictwo Przemysłowe Testo Winterhalter Polska Rational Robvita Robot - Coupe LabelFresh Cukiernia M&K Debic iPOS LSI Software Chef Mate Grill Kamado BOBOQ POLAND expondo TECNOINOX Heinz Polska Gastromix Matlix Elmak Naczynia Polska CompArt International Baziółka Gros Frogut Alumast
 O Nas |  Kontakt |  Zarejestruj się |  Klub Gastrony |  Bezpłatne konto |  Bezpłatny biuletyn |  Polityka Cookies |  Opinie o nas |  Cennik |  Nasi Klienci
Copyright by Gastrona.pl 2000